wtorek, 20 marca 2018

Wielkanocne warsztaty w Akademii Smaku Sokołów

  

Pobudka o 6-tej. Na termometrze -16stC. Kierowca busa, którym jechałam do Puław, mówił, że gdzieś po drodze nawet -19 pokazywało. Brrrr... Ale nawet siarczysty mróz nie powstrzymał mnie przed wyjazdem na warsztaty w Akademii Smaku Sokołów w Woli Suchożebrskiej. Dokoła pełno śniegu, mróz szczypał policzki, ale niech nikogo nie zmyli ta aura - warsztaty poświęcone były nadchodzącym świętom Wielkiej Nocy.
Na początku mieliśmy okazję przenieść się w czasie i posłuchać opowieści dra Michała Choptiany o dawnych zwyczajach wielkanocnych. Szczególna uwaga zwrócona została na sposób wyznaczania daty Wielkanocy oraz różnicę między kalendarzem gregoriańskim a juliańskim. Ponieważ były to warsztaty kulinarne, nie mogło zabraknąć również ciekawostek związanych ze specyfiką postu i świąt w dawnych czasach.

 


Po krótkiej wędrówce w czasie czekało nas wspólne gotowanie pod kierownictwem Dominika Moskalenki. Blogerzy zostali podzieleni na 4 grupy, każda miała za zadanie przygotować danie wg przepisu szefa kuchni Sokołów. Na przystawkę został wybrany schab Naturrino z sosem tatarskim z tuńczykiem. Tradycyjna biała kiełbasa została podana w nieco bardziej nowoczesny sposób: duszona z cebulą, białym serem i zapieczona z cieście francuskim. Daniem głównym była rolada wołowa duszona w sosie, podana z pieczonymi warzywami oraz necówka, którą przygotowywałam razem z Angeliką i Marleną. Necówka, czyli  polędwiczka wieprzowa owinięta aromatycznym farszem mięsnym, zapieczona w surowym wędzonym boczku, smakowała wybornie i z pewnością zagości również na naszym stole w Święta.
Po wspólnym posiłku przyszła pora wracać do domu. Na zakończenie spotkania tradycyjnie zostaliśmy obdarowanie upominkami oraz produktami firmy Sokołów. Dziękuję Organizatorom za zaproszenie, szefowi kuchni Dominikowi za przygotowanie smakowitych przepisów, koleżankom i kolegom blogerom za wspólne gotowanie. I do zobaczenia:)

 Za zdjęcia dziękuję Organizatorowi. 
3 komentarze:

 1. Szykują się naprawdę bardzo samkowite święta :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na widok zdjęć na początku wpisu aż ślinka cieknie ^^ Pozdrawiam
  ___________
  polskarozasklep.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku! Jak to wszystko mega apetycznie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń

Drukuj