piątek, 28 stycznia 2022

Olej konopny od producenta – co czyni go wyjątkowym?

 Konopie to gatunek roślin o licznych zastosowaniach. Wykorzystuje się je nie tylko do celów farmaceutycznych czy kosmetycznych, ale również do produkcji ubrań. Jak się okazuje, olej z konopi wykazuje mnóstwo leczniczych właściwości. Sprawdź, dlaczego warto włączyć go do swojej diety!

​Oleje tłoczone na zimno – jak wybrać najlepszy produkt?

Na rynku znajdziemy wiele olejów tłoczonych na zimno. Jak można się domyślić, najlepsze z nich są naturalne i pozbawione chemii. Na właściwości surowców wpływa też proces obróbki, dlatego oleje powinny być zimnotłoczone, nierafinowane i niefiltrowane. Tak naprawdę, czym naturalniej, tym lepiej. Warto też zwrócić uwagę, czy dany producent oleju konopnego korzysta z nasion pochodzących z własnych pól uprawnych. Nie sztuką jest zamawiać surowce – sztuką jest doglądać ich wzrostu już od momentu zasiewu. Dzięki temu można otrzymać najwyższej jakości olej, który pozytywnie wpłynie na organizm i wzbogaci codzienną dietę.

​Olej konopny od producenta – jakie korzyści przyniesie włączenie go do diety?

Do najpopularniejszych olejów należy olej rzepakowy i słonecznikowy. Zazwyczaj używa się ich do smażenia. Jednak naturalny olej konopny będzie nadawał się wyłącznie do spożywania na zimno. Powodem tego jest duża zawartość właściwości leczniczych. Produkt jest źródłem rzadko spotykanego kwasu gamma-linolenowego (GLA), jak również kwasów z grupy Omega, tokoferoli i steroli. Włączenie go do diety pozwoli obniżyć cholesterol i uregulować poziom glukozy we krwi. Olej konopny od producenta dodatkowo wesprze skórę i zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek. Więcej o jego właściwościach przeczytasz tutaj https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-konopny-tloczony-na-zimno/. Dużą zaletą oleju konopnego jest również jego interesujący, lekko orzechowy smak, dzięki któremu doskonale podkreśla wiele potraw. Zwykłe dania może zmienić w coś nietuzinkowego. Jest więc nie tylko porcją cennych wartości odżywczych, ale też składnikiem, który urozmaici Twoją kuchnię.

 

---Artykuł sponsorowany---

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukuj