poniedziałek, 6 września 2021

Warzywa i owoce - te produkty przespieszają odchudzanie

 

Warzywa i owoce - te produkty przespieszają odchudzanie

Borykasz się z problemem nadprogramowych kilogramów? Usiłujesz schudnąć, bezskutecznie próbując kolejnych diet, których autorzy zapewniają o natychmiastowym efekcie? Zamiast tracić czas, lepiej wprowadź do swojego życia małe, a tak naprawdę wielkie zmiany. Zbuduj menu, uwzględniając w nim warzywa i owoce, a także inne produkty, które przyspieszają odchudzanie. Z pewnością szybko zauważysz efekty.

1. Warzywa i owoce - dlaczego są takie ważne w naszej codziennej diecie?

2. Zielona herbata a odchudzanie

3. Szklanka soku zamiast jednej porcji warzyw i owoców? Dlaczego nie!

4. Lista produktów, które wspomagają odchudzanie

5. Odpowiednia dieta i co dalej?

Nie istnieje magiczny produkt, dzięki któremu pozbędziemy się zbędnych kilogramów i zadbamy o swoje zdrowie. Jeśli ktoś twierdzi ,inaczej, prawdopodobnie próbuje nasz oszukać, ponieważ w przypadku odchudzania nie ma dróg na skróty. Jeśli tycie do obecnej wagi zajęło nam wiele miesięcy lub lat, trudno oczekiwać, że problem rozwiążemy bez żadnego wysiłku. Jednak warto go podjąć przede wszystkim dla naszego zdrowia, a także wyglądu i samopoczucia. Oto kilka małych kroków, od których należy zacząć wprowadzanie dużych zmian.

1. Warzywa i owoce - dlaczego są takie ważne w naszej codziennej diecie?

Czy warzywa i owoce to odpowiednie produkty dla kogoś, kto się odchudza? Wiele osób rezygnuje z jedzenia owoców, obawiając się, że skutek będzie taki sam, jak po spożywaniu słodyczy. Ale nie jest to prawdą. Ważne, by spożywać przynajmniej 400 g dziennie warzyw i owoców i pamiętać przy tym o odpowiednich proporcjach (3/4 warzyw i 1/4 owoców).

Badania wykazały, że porcje warzyw i owoców dostarczają organizmowi składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Większość owoców i warzyw ma naturalną niską zawartość tłuszczów i kalorii. Ponadto są one źródłem wielu witamin, dostarczają także błonnika pokarmowego, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie jelit i przeciwdziała zaparciom. Dzięki warzywom i owocom poczujesz się syty, ale dostarczysz organizmowi niewiele kalorii.

2. Zielona herbata a odchudzanie

Czy zielona herbata posiada właściwości odchudzające? Niestety, ale odpowiedź na to pytanie dla wielu osób może być rozczarowująca. Pamiętajmy, że zielona herbata sama w sobie nie odchudza, nie rozwiąże za nas problemu nadwagi i nie sprawi, że w magiczny sposób stracimy kilka kilogramów. Mimo to zielona herbata jest sprzymierzeńcem tych, którzy się odchudzają. Wszystko dzięki dwóm substancjom, sprzyjającym odchudzaniu. To polifenol EGCG i kofeina, zawarte w tym niezwykłym naparze. Warto również wspomnieć, że picie zielonej herbaty ma szereg innych zalet, a jedną z nich jest fakt, iż napar ten obniża poziom cholesterolu.

3. Szklanka soku zamiast jednej porcji warzyw i owoców? Dlaczego nie!

O tym, że warzywa i owoce pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, wspomnieliśmy już powyżej. A jak to jest w przypadku szklanki soku?

Soki pochodzą z warzyw i owoców. Wyróżniają się więc podobnym poziomem składników odżywczych, co te produkty. Co więcej, również stanowią cenne źródło witamin i składników mineralnych. Dlatego jedną porcję warzyw i owoców dziennie, może stanowić szklanka soku. Pamiętajmy jednak, że jakość soku ma ogromne znaczenie.

Mówiąc o soku, mamy na myśli produkt bez substancji konserwujących, sztucznych barwników czy aromatów.

4. Lista produktów, które wspomagają odchudzanie

Warzywa i owoce, ze względu na bogactwo składników odżywczych, zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu i witaminy (witaminę c, witaminy z grupy b itd.), warto spożywać zawsze. Są jednak takie produkty, które mogą dodatkowo pomóc w osiągnięciu celów związanych z odchudzaniem. Oto one:

 • Świeże warzywa, w tym marchew, kalarepa, seler naciowy
 • Jajka
 • Chude mięso
 • Warzywa strączkowe, głównie fasola
 • Owoce cytrusowe, głównie grejpfrut
 • Inne owoce, głównie arbuz, gruszki, jabłka i jagody
 • Jogurt grecki
 • Kawa
 • Mleko odtłuszczone
 • Orzechy / migdały
 • Płatki pełnoziarniste
 • Pestki z dyni
 • Ryby

A jeśli masz ochotę na przekąskę i marzysz o czipsach lub słonych paluszkach, lepiej sięgnij po jeden produkt, z którym warto się zaprzyjaźnić podczas odchudzania. To popcorn. Przygotowany z ziaren kukurydzy i bez tłuszczu zawiera mało kalorii, lecz dużo błonnika.

5. Odpowiednia dieta i co dalej?

Należy pamiętać, że właściwa dieta odgrywa istotną rolę, ale nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Nawet najbardziej rozsądnie ułożone menu i restrykcyjne przestrzeganie zasad na niewiele się zda, jeśli zapomnimy o bardzo ważnej dla zdrowia rzeczy - ruchu. To aktywność fizyczna zajmuje bardzo ważną rolę w procesie odchudzania. Nie chcesz chodzić na siłownię i dostajesz gęsiej skórki na samą myśl o porannym joggingu?

Wprowadź małe, zdrowe nawyki. Więcej spaceruj, przesiądź się na rower, wybieraj schody zamiast windy. Po prostu - korzystaj z każdej okazji, by móc się poruszać. Pamiętaj, że robisz do to dla własnego zdrowia. Nie traktuj aktywności fizycznej tak, jakby była jedynie przykrym obowiązkiem.

Połączenie właściwej diety i aktywności fizycznej z pewnością da zadowalające, trwałe rezultaty.

 

*artykuł sponsorowany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drukuj